בדק בית - בדיקת דירה חדשה לפני מסירה במחיר למשתכן - לדייר
Animated Floating Div
התחברות
דף הבית
טיפ נדלן אונליין

טופס 5 - האם חייב אותו ובאיזה מקרים נשתמש בו
משה עזרא יועץ נדלן

מכירת דירה עם שוכרים בדירה, האם זה אפשרי?
משה עזרא יועץ נדלן

בניית שלד לבית פרטי - על מה חשוב לשים לב
משה עזרא יועץ נדלן

החסרונות המרכזיים במחיר למשתכן (דירה בהנחה)
משה עזרא יועץ נדלן
סרטונים
הקיפאון בשוק הנדל"ן: עשרות אלפי דירות ריקות מחכות לקונים
משה עזרא יועץ נדלן
משכנתא אחרי פשיטת רגל
משה עזרא יועץ נדלן
מאמרים וידע
יועצים ובעלי תפקידים בבניית בית פרטי
מישאל יהודה אדריכלים
הום סטיילינג
משה עזרא יועץ נדלן
בדיקות לפני רכישת מגרש לבניית בית
משה עזרא יועץ נדלן
ביטול חוזה מכירת דירה - מתי זה אפשרי?
משה עזרא יועץ נדלן
דף הבית /

בדק בית - בדיקת דירה חדשה מחיר למשתכן

בדיקת דירה במחיר למשתכן צריכה להיעשות במהלך "תקופת הבדק" כאשר מטרת הבדיקה היא לגלות ליקויי בניה בדירה בה זכיתם ואותה רכשתם. תקופת הבדק הוגדרה בחוק המכר ובמסגרת תקופה זו הקבלן מחויב לתקן את הליקויים כל עוד הם באחריותו. תקופות הבדק משתנה בהתאם לסוג הליקוי. מומלץ לערות בדיקת דירת מחיר למשתכן מוקדם ככל שניתן ובעדיפות למיד עם הכניסה לדירה החדשה.
תגיות: מחיר למשתכן דירה בהנחה הגרלות
בדק בית - בדיקת דירה חדשה מחיר למשתכן
 פרוטוקול מסירה ראשוני
בפרויקטים של מחיר למשתכן הקבלן במקרים רבים יזמן את הדיירים לפרוטוקול מסירה ראשוני מספר שבועות טרם האכלוס. מומלץ להזמין בדק בית כבר בשלב זה על מנת לאפשר לקבלן לתקן את הליקויים עוד לפני מסירת הדירה החשדה וכאשר עדיין אתם לא מתגוררים בפועל בבית. ניתן להציג לקבלן את הדוח המפורט של חברת הבדק או להגיע לדיון עם הקבלן בליווי איש המקצוע.

ליקויים סמויים וגלויים

כאשר מדובר על בדיקת דירה מחיר למשתכן איש המקצוע בין אם הוא מהנדס פרטי, מפקח בניה או איש חברת בדק בית, הוא נדרש לאתר  הן ליקויים גליים והן ליקויי סמויים. ליקויי בניה גלויים כוללים בניה שלא בהתאם לתכנית, פרזול לקוי, שריטת בדלתות או בחלונות ומרצפות שבורות. ליקויי בנייה סמויים מצריכים הבנה מקצועית ושימוש באמצעים טכנולוגיים מתאימים, והם לרוב כוללים בעיות באיטום ובצנרת.


בדיקות רלוונטיות לדירות חדשות

במסגרת בדיקת דירה מחיר למשתכן איש חברת בדק בית יבצע בדיקה ויזואלית לכל מוצרי הזכוכית והאלומיניום בדירה  החדשה לרבות חלונות, דלתות הזזה, דלתות למרפסות וכן הלאה. עליו לוודא כי אין עליהם כי שריטות או פגיעות במסגרות ושהן אטומות ומחוברות היטב. עליו גם לבדוק את המסילות של הדלתות והחלונות ואת המצב של אטמי הגומי והמברשות.
 

בדירת אופן החלוקה הפנימי של הדירה

איש בדק בית המבצע בדיקת דירה מחיר למשתכן נדרש לבדוק את החלוקה הפנימית של הדירה ואת מידות החללים בכל חדר כולל הגובה של התקרה. עליו להשוות את המידות בפועל מול המידות בהסכם המכר ולתכניות הבניין והמפרט הטכני שפורסם בנושא. לקבלן מותר לחרוג מהמידות ב- 2% בלבד ובמידה והחריגה מעבר לכך יש חשיבות להבין אם מדובר בחריגה מהותית.

בדיקת מיקום החלונות

המהנדס המבצע את בדק הבית נדרש גם לבדוק שכלל החלונות בדירה החדשה ממוקמות בהתאם לתקן. בהקשר זה הסף התחתון של כל חלון לאחר פתיחת הכנף נדרש להיות לכל הפחות במרחק של 105 ס"מ מעל  פני ההגבהה או הריצוף. גובה הידית של החלון אינו אמור לעלות על 170 ס"מ מעל פני הריצוף.
 

בדיקות תשתית

בדיקות נוספות שעל מפקח הבנייה או המהנדס לבדוק הן, בדיקת מתקן תקשורת, בדיקת המערכת לניטור ובקרה של צריכת החשמל, בדיקה של  נקודת החשמל והתקשורת ברחבי הדירה, בדיקה של השקעים ובדיקת וכלים סניטרים ומתקני התברואה. עליו לבדוק שכלל המחברים, האביזרים והצנרות תואמים את המפרט המחייב כפי שהתחייב לו הקבלן בהתאם למכרז של משרד הבינוי והשיכון בפרויקט שלכם.
 

לאחר בדיקת דירה מחיר למשתכן

חשוב לאחר הבדיקה לתעד את כלל הליקויים שהתגלו בפרוטוקול המסירה ולפרט לגבי מהות הליקוי. מומלץ להימנע מוויכוחים מיותרים עם הנציג המלווה מטעמו וגם כאשר הוא אינו מסכים עם הטענות בדו"ח בדק הבית אין להיכנס לשום עימות אלא רק לוודא כי כלל הליקויים, תגובת הנציג ואי הסכמתכם לדבריו יופיעו במדויק בפרוטוקול.
 

קבלת ליווי משפטי מעורך דין המתמחה בתחום

לאחר מכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין מקרקעין ובמקרים רבים להעביר את העניין לטיפולו מול הקבלן. עורך דין מקצועי מנוסה בתחום עשוי לנהל משא ומתן  מול הקבלן עד לעמידה בחובותיו בהתאם לחוק והסכם המכר ובמידת הצורך יעביר את הטיפול בליקויים למפקח על המקרקעין או לערכאות הרלוונטיות.
למאמר הקודם
למאמר הבא
הצטרפו לניוזלטר השבועי שלנו והישארו מעודכנים בכל מה שקורה בעולם הנדל”ן
צרפו אותי
אני מאשר/ת שליחת דיוור מאתר לדייר
מחשבונים מחשבון משכנתא מחשבון רכישת דירה מחשבון מס שבח מחשבון מס רכישה מחשבון מדד תשומות הבניה
הכר את המומחה
משה עזרא
יועץ נדלן
לפניה אישית
הצג מספר טלפון
אודותינו תנאי שימוש מדיניות פרטיות צור קשר
כל הזכויות שמורות לאתר © Ladayar.co.il