בדיקת סדקים בקירות - 4 עצות חשובות שאתם חייבים להכיר! - לדייר
Animated Floating Div
התחברות
דף הבית
טיפ נדלן אונליין

עיצוב חדר אמבטיה
משה עזרא יועץ נדלן

איך יודעים שקיבלתי ריביות טובות?
משה עזרא יועץ נדלן

תכנון תקציב - חיפוש דירה
משה עזרא יועץ נדלן

יתרון במסלול משכנתא במחיר למשתכן - אחוזי מימון!
משה עזרא יועץ נדלן
סרטונים
שי פרלמן - התאחדות יועצי המשכנתאות
משה עזרא יועץ נדלן
שוק הנדלן מתקרר : הכירו את מצמצמי הדיור
משה עזרא יועץ נדלן
מאמרים וידע
פטור מהיטל השבחה פינוי בינוי
משה עזרא יועץ נדלן
הערכת שווי שמאי לבניה פרטית
מישאל יהודה אדריכלים
חוזה לעיצוב דירה
גל ביטון יעוץ כללי
שיפוץ ועיצוב דירה יד שנייה וחלוקה מחדש
גל ביטון יעוץ כללי
דף הבית /

בדיקת סדקים בקירות

אם אתם חיים בדירה כבר מספר שנים, ועברתם מספר עונות חורף, או אם אתם רוצים לנצל את הזמן שהקבלן עוד מחויב לתיקונים אצלכם בבית, מומלץ לכם לערוך בדיקת סדקים בקירות. בעזרת בדיקה שאינה מסובכת במיוחד, תוכלו לדעת האם הקירות של ביתכם נמצאים בסיכון כלשהו, ואם כן, תוכלו לטפל בסיכון זה.
תגיות: ליקויי בניה אחריות קבלן ליקויי בניה בדירה חדשה חוות דעת הנדסית
בדיקת סדקים בקירות

מה זה אומר בדיקת סדקים?

אחת למספר שנים, יש להזמין בעל מקצוע או מפקח בניה לצורך בדיקת סדקים בבית. ממה יכולים להתרחש סדקים? יש מגוון של סיבות. החל מליקויי בניה, שלא נתפסו בזמן אמת על ידי האדריכלים, המהנדסים או מפקחי בניה, דרך תזוזות של שלד הבניין עצמו. תזוזות אלה יקרו בגלל חומרי בנייה זולים, תכנון לקוי, ועבודה רשלנית. אם הקבלן יבנה כמו שצריך את השלד, כנראה שהסיכוי לכך שיהיו לאחר מכן סדקים יחסית נמוך. שימו לב שסדקים בקירות זה אחד הדברים שכשעורכים בדק בית לאחר השלמת בניית הדירה, הקבלן יהיה חייב לתקן.

מה זה אומר שהקבלן "חייב לתקן"?

חוק המכר קובע, במסגרת מספר תקנות להגנה על רוכשי הנכס, שיש לקבלן אחריות על ליקוי בניה מסוגים שונים. החוק מגדיר תקופה שנקראת "תקופת בדק", ובעצם מדובר במשך זמן האחריות הקבלן לתיקון ליקויים שונים שנמצאו בדירה. האחריות על סדקים בדירות ובתקרות היא בדרך כלל למשך חמש שנים, אך כמובן זה תלוי בחוזה. כמובן שישנם רכיבים אחרים שתקופת האחריות עליהם חלה מעל שבע שנים, ואפילו עד עשר שנים. אם מדובר בליקוי בטיחות או יציבות, ניתן לתבוע את הקבלן גם לאחר שנים רבות.

מה יכול לגרום להיווצרות סדקים בקירות?

אם תשאלו כל אחד ממפקחי הבניה, האדריכלים או מעצבי פנים שתפגשו במהלך הבניה, תוכלו לדעת שישנם גורמי רבים שיכולים לגרום לסדקים בקירות, בין השאר:
·        עומסים – אם ישנם עומסים גדולים על שלד הבניין, שעוברים גם לרכיבים אחרים, ואם יש יחד עם עומס זה גם שינויים תרמיים, או שקיעה של היסודות, וגם שינויים שונים שעוברים על הקרקע, כמו התרטבות או התייבשות. כל אלה משפיעים מאוד על העומס שיש על שלד הבניין וכתוצאה מכך נוצרים הסדקים.
·        ליקויי בניה – לעיתים מדובר בכלל ברשלנות של הקבלן. אם זה בגלל בניית יסודות לא מספיק חזקים, שאינם עומדים בסטנדרט, או רווחים בתפרים בין החומרים. לפעמים הקבלן לא השתמש טוב בחומרים, או לא בדק את מינון החומרים כמו שצריך, ולפעמים, אם תשאלו עורך דין מקרקעין, מדובר בעבודה לא מקצועית לגבי הקירות או בידוד תרמי לא מספיק.
·        טמפרטורה – לפעמים אין מדובר כלל ברשלנות אלא פשוט בהבדלים גדולים בטמפרטורה בין היום ללילה, או התחממות יתר של המעטפת החיצונית.סוגי סדקים שונים

אפשר לאפיין את הסדקים השונים, אם זה לפי צורת הסדר, לפי המיקום שלו בקיר, וגם לפי עוביו. בנוסף, ההשלכות של מיקום הסדק מאוד חשובות. אם מדובר בסדקים בקירות החיצוניים, יכולה להתרחש חדירת מים ובעיית רטיבות, ולכך יש להזמין קבלן איטום. אם מדובר בסדקים בקירות הפנימיים, אפשר לסדר זאת בעזרת סיוד הקירות או צביעת הבית.

אז מה אפשר לעשות?

מן הסתם, אם תתייעצו עם יועץ משכנתאות, שמאות מקרקעין, מעצבי פנים או כל יועץ נדל"ן, הוא יגיד לכם שכמובן שסדקים רציניים עלולה לגרום לירידה בערך הנכס. אז מה ניתן לעשות? יש להפריד בין סדקים שאכן מהווים סכנה, לבין סדקים קלים שאפשר לתקן בלי בעיה בעזרת חומרי איטום.

לסיכום, כמה עצות חשובות

·        איטום בקיץ - אם אתם זקוקים לאיטום, עדיף לבצע אותו בתקופת הקיץ. איטום של בית לא יכול להתקיים לאחר הגשם אלא יש לחכות לפחות 72 שעות לאחר שירד גשם על מנת לבצע את האיטום.
·        סיוד בצבע לבן – אם מדובר בתקרת בטון, כדאי לבצע תחזוקה השוטפת ולמנוע את הצורך באיטום, ולסייד את הגג כולו בצבע לבן, מה שמפחית את שינוי הטמפרטורה בין החוץ לבית וכך גורם להפחתת מספר הסדקים.
·        ניקוי הסדק – כמו בעניין הגשם, רטיבות לא מאפשרת איטום טוב של הסדק, ולכן אם ברצונכם לבצע איטום ייבשו את הסדק כמה שאפשר.
·        מומחה- בכל מקרה, הזמינו שמאי מקרקעין, או עורך דין מקרקעין, שייתן חוות דעת לגבי ירידת הערך בעקבות הופעת הסדקים בקירות.
למאמר הקודם
למאמר הבא
הצטרפו לניוזלטר השבועי שלנו והישארו מעודכנים בכל מה שקורה בעולם הנדל”ן
צרפו אותי
אני מאשר/ת שליחת דיוור מאתר לדייר
מחשבונים מחשבון משכנתא מחשבון רכישת דירה מחשבון מס שבח מחשבון מס רכישה מחשבון מדד תשומות הבניה
הכר את המומחה
משה עזרא יועץ נדל
מתווכים
לפניה אישית
הצג מספר טלפון
אודותינו תנאי שימוש מדיניות פרטיות צור קשר
כל הזכויות שמורות לאתר © Ladayar.co.il