דירות להשקעה בישראל או בחו''ל בדגש על ארה"ב - לדייר
Animated Floating Div
התחברות
דף הבית
טיפ נדלן אונליין

החסרונות המרכזיים במחיר למשתכן (דירה בהנחה)
משה עזרא יועץ נדלן

דגשים לתכנון מטבח - למה חשוב לשים לב?
משה עזרא יועץ נדלן

הכירו את מסלולי המשכנתא המרכזיים כדי לבנות את התמהיל המנצח
משה עזרא יועץ נדלן

טופס 5 - האם חייב אותו ובאיזה מקרים נשתמש בו
משה עזרא יועץ נדלן
סרטונים
השפעת הבדלי המדיניות התכנונית ברשויות בהתחדשות עירונית
משה עזרא יועץ נדלן
שילוב שכירות ארוכת טווח בהתחדשות עירונית
משה עזרא יועץ נדלן
מאמרים וידע
תמ''א 38/2 פינוי בינוי
תמ"א 38 דייר סרבן
גל ביטון יעוץ כללי
בדק בית - בדיקת דירה חדשה מחיר למשתכן
משה עזרא יועץ נדלן
ליקויי הבניה הנפוצים בישראל
משה עזרא יועץ נדלן
דף הבית /

דירות להשקעה בארץ או בחו''ל

השקעה בנכסי נדל"ן בארץ ובעולם היא אחת ההשקעות הטובות ביותר שניתן לבצע, במטרה למנף הון כספי קיים. זאת, בהנחה שההשקעה מנוהלת ומבוצעת בצורה מקצועית על ידי מומחים יודעי דבר ובעלי ניסיון קודם. השקעות בתחום הנדל"ן הוכיחו את עצמן במשך שנים רבות, מדובר בענף יציב יחסית, ובמשך שנים הוא מראה עליה קבועה בתשואות. טכנולוגיות המחשבים והתקשוב המקוונים, זמינים כל העת, מאפשרים למשקיעים להרחיב את היריעה ולהשקיע בנכסי נדל"ן גם מעבר לים. השאלה היא, האם זה כדאי או שמא, השקעה בנדל"ן המקומי רווחית יותר? במאמר הבא נפרוס
תגיות:
דירות להשקעה בארץ או בחו''ל

נדל"ן בישראל כחול לבן

 
המחירים של נכסי הנדל"ן בישראל 2023 גבוהים מאוד, דבר המהווה בעיה עבור חלק גדול מהמשקיעים הקטנים, הפרטיים, המתקשים להשיג את ההון העצום שנדרש לטובת ההשקעה בה הם חושקים. משבר הקורונה אמנם גרם בשנת 2020 לירידת ביקושים, עקב חוסר הוודאות הפיננסי שנוצר בקרב לא מעט משקיעים פוטנציאליים אולם, הירידה במכירות לא הובילה לירידה במחירי נכסי הנדל"ן עצמם. הסגרים גרמו לכך שבעלי הנכסים בחרו להחזיק בנכסיהם ולא למכור אותם עד יעבור זעם. לעומתם, הרוכשים, בשל חוסר הוודאות בתחום התעסוקה, ביטלו עסקאות וייצרו רטט שלילי מסוים. כתוצאה משתי המגמות הללו, השוק נבלם ועסקאות רבות הוקפאו ללא הגבלת זמן. כשתגענה לסיומן התוכניות מחיר למשתכן ותמ"א 38 בקרוב מאוד, מלאי הדירות עשוי להיות בירידה, בעוד הביקוש לא יחווה שינוי כלל וכלל, אלה, יגרמו לכך שהמחירים ימשיכו לעלות.
 

היתרונות של השקעה בנדל"ן ישראלי כחול לבן

 
·        משקיע ישראלי שרוכש נכס יכול לעקוב אחר ההשקעה שלו מקרוב ולנהלה באופן ישיר ומדויק.
·        שווים של נכסי הנדל"ן בארץ נמצא בעלייה כמעט מתמדת ביחס למדינות אחרות בעולם, מדובר באלמנט חיובי עבור מי שמעוניין להשקיע בנדל"ן המקומי היום, למכור אותו בעתיד, ולהרוויח את פערי המחירים הצפויים בין הרכישה למכירה.
·        מרבית המשקיעים הישראליים מכירים את הביורוקרטיה המקומית, ואת שיטות המיסוי, דבר שמייצר עבורם סוג של רוגע.
·        אפשרויות להגדלת ההשקעה בעזרתם של הבנקים. 
 

החסרונות של השקעה בנדל"ן ישראלי כחול לבן

 
·        מחיריהם של נכסי הנדל"ן בישראל מאוד גבוהים, ודורשים מהמשקיע הפוטנציאלי סכומי כסף משמעותיים.
·        השקעה בנדל"ן כחול לבן איננה מספקת למשקיע מגווןן אפשרויות להפחתת סיכונים.
·        הרווחים על השקעות נדל"ן כחול לבן נמוכים מהרווחים שמתקבלים על השקעות נדל"ן מעבר לים.
·        בישראל קיים מיעוט של אפיקי השקעות אפשריים, דבר המקשה על ביצוע תפירת חליפה אישית למשקיע, למטרותיו, ליכולות ולצרכים שלו.


השקעות נדל"ן מעבר לים ובעיקר בארה"ב (ארצות הברית)

 
תהליכים שונים, מדיניים וכלכליים, המתחוללים במדינות זרות, עשויים לייצר הזדמנויות השקעה טובות בתחום הנדל"ן. בישראל פועלות מספר חברות המתמחות באיתור הזדמנויות ומציאת אזורים שיש להם פוטנציאל תשואה גבוה, במקומות שונים בעולם. לאחר איתור הנכסים הן יוצאות בקמפיין שיווקי שמטרתו, לחשוף ולהציע את הפרויקט למשקיעים ישראלים. חברות אלה מאפשרות למשקיע הישראלי להשקיע מעבר לים מבלי "לשבור את הראש" בהבנת הביורוקרטיה של המדינה בה נמצא הנכס, כאשר אנשי המקצוע של החברה (עו"ד מקרקעין, מפקחי בנייה וכו'), מטפלים בכל המסמכים והתהליכים שיש לבצע. 
ארה"ב ידועה במגוון האפיקים שהיא מציעה בתחום הנדל"ן, כל אפיק הנו בעל תכונות השקעה שונות. ההיצע הגדול מקנה למשקיע את אופציית הבחירה של ההשקעה המתאימה ביותר עבורו, לאחר שהיא נבדקה ונותחה על ידי אנשי מקצוע מומחים, מקומיים, שתפקידם לאתר עסקאות אטרקטיביות במיוחד, הצפויות להניב תשואות גבוהות למשקיע.
 

השקעות בנכסי נדל"ן מעבר לים כוללות היצע גדול של אפיקי השקעה בעלי מאפיינים שונים, להלן דוגמאות:

 
·        השקעת יזמית בנכסי נדל"ן – על פי רוב, נדל"ן להשקעה קצרת מועד, נמצא בסיכון גבוה אולם, יגלם תשואה גבוהה יותר ביום המימוש.
·        השקעה בקבוצת משקיעים – השקעה בנכסי נדל"ן כחלק מקבוצה של משקיעים, מאפשרת למשקיע ליהנות מעוצמת הון משמעותית של ההון הבסיסי. 
·        השקעה פרטית בנכסי נדל"ן – השקעה פרטית בנדל"ן מעבר לים, על פי רוב, מתאפיינת ביציבות. 
 

היתרונות בהשקעה בנדל"ן מעבר לים בשימת דגש על ארה"ב

 
·        מגוון גדול ומגוון של אפיקי השקעה אפשריים.
·        אופציה להשקיע סכום יחסית נמוך ביחס לסכומים המקובלים בישראל.
·        התשואה הצפויה גבוהה יותר מהתשואה האפשרית על נדל"ן כחול לבן.
·        מגוון אפשרויות לפיזור מיטיב של ההשקעות.
·        השקעה מעבר לים, על פי רוב, מנוהלת על ידי חברה המתמחה בהשקעות נדל"ן בחו"ל, מה שמייצר למשקיע רוגע ושקט מכיוון שהחברה מטפלת בכל מה שדורש טיפול.
·        השקעות באמצעות קרן או חברת השקעות מקצועית ובעלת ניסיון, פוטרת את המשקיע מהליכים ביורוקרטיים, מהצורך לאתר נכס מיטיב ומבעיות מיסוי שונות.
 

החסרונות של השקעה בנכסי נדל"ן מעבר לים בדגש על ארה"ב

 
·         הטיפול השוטף וניהול הנכס אינו בשליטה ואחריות מקרוב של המשקיע.
·        כשעוסקים בנכסים כדוגמת "מולטי פמילי", או בפרויקטים גדולים אחרים, הנכס איננו באמת בבעלותו של המשקיע. למשקיע יש רק אחוזי אחזקה בחברה שרכשה את הקומפלקס והוא תלוי במשקיעים נוספים שהשקיעו גם הם במיזם.
·        בחירה בקרן או חברת השקעות שאיננה אמינה עלולה להסתיים בהפסדים מכאיבים.
 

תובנות לסיכום

 
ברגעים אלה ממש ניתן לומר שהשקעה בתחום הנדל"ן היא מסלול השקעה מיטיב ומניב. חשוב שהמשקיע ידע לבחור בהשקעה בה הוא מעונין. השקעה בישראל תדרוש מכם סכום השקעה התחלתי הרבה יותר גבוה בשל מחירי הנכסים הגבוהים במיוחד במקביל, היא תספק לכם תשואה שלא תגיע לתשואה אותה תקבלו מהשקעה בחו"ל. באותה נשימה, ניתן לומר ששוק הנדל"ן האמריקאי, הפועל בין כתלי הכלכלה המאוזנת ביותר בעולם, מספק היצע גדול של אפשרויות, בסכומי כסף שונים ובהתאמה אישית ליכולותיו של המשקיע.
 
השקעת נדל"ן מקומית דורשת מהמשקיע להשקיע גם זמן במעקב וניהול של הנכס, דבר שאינו קורה בהשקעה מעבר לים שם, תעקוב ותנהל את ההשקעה, חברה של מומחים בתחום, שתטפל גם בהליכים הביורוקרטיים והמיסויים עבורכם. בשאלה דירה להשקעה בארץ או בחו"ל? ישנם יתרונות וחסרונות בכל השקעה שתבחרו לעשות ולכן, הדבר החשוב הוא, שתתאימו את ההשקעה לצרכים וליכולות שלכם. 
למאמר הקודם
למאמר הבא
הצטרפו לניוזלטר השבועי שלנו והישארו מעודכנים בכל מה שקורה בעולם הנדל”ן
צרפו אותי
אני מאשר/ת שליחת דיוור מאתר לדייר
מחשבונים מחשבון משכנתא מחשבון רכישת דירה מחשבון מס שבח מחשבון מס רכישה מחשבון מדד תשומות הבניה
הכר את המומחה
אלביס אדריכל
בדק בית
לפניה אישית
הצג מספר טלפון
אודותינו תנאי שימוש מדיניות פרטיות צור קשר
כל הזכויות שמורות לאתר © Ladayar.co.il