הגרלות מחיר למשתכן (דירה בהנחה) - רשות מקרקעי ישראל - לדייר
Animated Floating Div
התחברות
דף הבית
טיפ נדלן אונליין

באיזה שלב הבנק נותן לי כסף (כחלק מהמשכנתא) לצורך הבניה
משה עזרא יועץ נדלן

הקבלן לא מעוניין לתקן את הליקויים בדירה, מה ניתן לעשות? ולמי כדאי לפנות?
משה עזרא יועץ נדלן

הכן את הנכס שלך למכירה
מישאל יהודה אדריכלים

דגשים לתכנון מטבח - למה חשוב לשים לב?
משה עזרא יועץ נדלן
סרטונים
13 דירות לפני גיל 30: הצעירים שמסתערים על שוק הנדל"ן
גל ביטון יעוץ כללי
משנים כיוון: שוק הנדלן
משה עזרא יועץ נדלן
מאמרים וידע
מס רכישה מהו?
משה עזרא יועץ נדלן
תמ''א 38/1 חיזוק (שיפוץ והרחבה)
משה עזרא יועץ נדלן
שמאי מקרקעין - מה תפקידו ומתי נצטרך את שירותיו?
משה עזרא יועץ נדלן
דירה יחידה ודירה נוספת בהיבטי מיסוי – מס רכישה
משה עזרא יועץ נדלן
דף הבית /

הגרלות מחיר למשתכן - רשות מקרקעי ישראל

יוקר המחייה בישראל היה גבוה מאוד הרבה לפני שהחלו עליות המחירים בעקבות הקורונה והמלחמה בין רוסיה לאוקרינה. החיים בישראל בשני העשורים האחרונים יקרים מאוד, הדבר בא לידי ביטוי בעיקר בתחום הנדל"ן והמגורים. זוגות צעירים רבים אינם מצליחים להגיע לרכישת דירה בשל המחירים הגבוהים, והם נאלצים לשלם הוצאות שכירות לא קטנות בפני עצמן. אי לכך, הנהיגה הממשלה, לפני מספר שנים, תוכנית בשם "מחיר למשתכן" שהפכה מאוחר יותר לתוכנית מקיפה בשם "דירה בהנחה".
תגיות: מחיר למשתכן דירה בהנחה רשות מקרקעי ישראל הגרלות
הגרלות מחיר למשתכן - רשות מקרקעי ישראל

מגרילים דירה בזול

 
תוכנית "מחיר למשתכן" נולדה מתוך הרצון של המדינה להוזיל את מחירי הדיור עבור זוגות צעירים. התוכנית הביאה רעיון שכלל הגרלת דירות באזורים שונים בארץ, במחירים הרבה יותר נמוכים מהמקובל, כל אזור והמחירים שלו. התוכנית עברה עדכונים ושם העל שלה שונה "לדירה בהנחה" אולם, המהות המרכזית לא שונתה כלל, ועיקרה היה להציף ככל שאפשר את שוק הדירות בדירות חדשות מוזלות. האמצעי בו בחרה המדינה היה הגרלות של זכאי הדיור המוזל באמצעות רשות מקרקעי ישראל. זוגות רבים החליטו טרם כניסתם להגרלה, להיפגש עם יועץ נדל"ן על מנת לקבל מידע חשוב, אודות מחירי הדירות באזורים רלוונטיים עבורם, וכך, להגיע להגרלה כשהם יודעים בדיוק מה הם רוצים. הגרלות רשות מקרקעי ישראל פועלות במתכונת כזאת או אחרת כבר מספר שנים, הן אינן מצליחות להשפיע השפעה מכרעת על השוק הרותח אך, הן מאפשרות דיור בר השגה ללא מעט זוגות צעירים.
 

כיצד נרשמים להגרלה?

 
ההרשמה להגרלות רשות מקרקעי ישראל איננה מסובכת ומתבצעת באופן מקוון, באתר ייעודי. הרישום להגרלה מיועד אך ורק למי שנמצאו זכאים להיות חלק מהתוכנית, עליהם לאשר את תקנון ההגרלה ולהמתין עד לקבלת התוצאות. מי זכאי? בעיקר האנשים שאין להם דירת מגורים ראשונה, אנשים שלא שכרו דירה בשלוש השנים האחרונות שחל עליה חוק הגנת הדייר, אנשים שאינם בני רשות ליחידת דיור בנחלה במשק חקלאי ביישוב קהילתי, אנשים שאין להם זכויות בדירה הנמצאת בתהליך בנייה, אנשים שאין להם זכויות באדמות עליהן ייבנו דירות, אנשים שאין להם זכויות בדירה שנבנית באמצעות קבוצת רכישה ועוד. חשוב לציין, במקרים מסוימים, גם משפרי דיור יהיו זכאים להיכלל בתוכנית.


מגוון מסלולים לרכישת דירה מוזלת

 
"דירה בהנחה" היא למעשה שם כולל למגוון מסלולים לרכישת דירה מוזלת, באמצעות הגרלה של רשות מקרקעי ישראל. "דירה בהנחה" המונהגת על ידי משרד הבינוי והשיכון, מכילה מספר מסלולים, להם ניתן להירשם על פי הזכאות אותה אתם יכולים לקבל: מחיר מטרה, מחיר מופחת, מחיר למשתכן ודירה להשכיר.
 

הפרטים שכל זוכה בהגרלה חייב לדעת

 
את הפרטים הבאים לא תקבלו מעורך דין מקרקעין, יועץ משכנתאות, אדריכלים או מעצבי פנים. הפרטים הבאים יתנו לכם מעט מושג לאן נכנסתם מהרגע שהפכתם לזוכים בהגרלה של רשות המקרקעין בישראל. נתחיל בכך שלא תוכלו לנוח על זרי הדפנה מכיוון שמעתה, עליכם להתחיל במסלול של רכישת הדירה בה זכיתם כלומר, עליכם לבחור בנק, אחרי סקר שוק קצר ולהתחיל את הליך לקיחת המשכנתא, הדורש ניירת מרובה ולא מעט ביורוקרטיה, קבלו אישור עקרוני למשכנתא. אתם תוזמנו לכנס זוכים ובו תגלו באיזה מקום דורגתם בהגרלה, בהתאם לכך, תבינו באילו דירות תוכלו לבחור (מספר חדרים ומיקום בארץ), ומה מאפשרת לכם המשכנתא עבורה קיבלתם אישור עקרוני. מומלץ שתגיעו לכנס מוכנים עם הבחירה שלכם ועם דמי רצינות בסך 2000 שקלים לטובת הבטחת הדירה בה הנכם מעוניינים. בשלב הבא תדרשו לחתום על הסכם רכישת הדירה, לצורך העניין עליכם להביא למועד החתימה: אישור זכאות וצ'ק לעורך הדין של הקבלן (הסכום ייקבע בהתאם למחיר הדירה). בהצלחה. 
למאמר הקודם
למאמר הבא
הצטרפו לניוזלטר השבועי שלנו והישארו מעודכנים בכל מה שקורה בעולם הנדל”ן
צרפו אותי
אני מאשר/ת שליחת דיוור מאתר לדייר
מחשבונים מחשבון משכנתא מחשבון רכישת דירה מחשבון מס שבח מחשבון מס רכישה מחשבון מדד תשומות הבניה
הכר את המומחה
אלביס אדריכל
בדק בית
לפניה אישית
הצג מספר טלפון
אודותינו תנאי שימוש מדיניות פרטיות צור קשר
כל הזכויות שמורות לאתר © Ladayar.co.il