העברת דירה במתנה לילד - לדייר
Animated Floating Div
התחברות
דף הבית
טיפ נדלן אונליין

השקעות נדל''ן בחו''ל - חייבים לטוס לראות את הדירה?
משה עזרא יועץ נדלן

הוצאת תעודת זכאות למחיר למשתכן (דירה בהנחה)
משה עזרא יועץ נדלן

מתי משלמים מס שבח במכירה דירה?
משה עזרא יועץ נדלן

בונים בית פרטי? 2 שאלות שאתם חייבים לשאול את האדריכל/ית שלכם לפני שחותמים!
משה עזרא יועץ נדלן
סרטונים
שוק הנדלן מתקרר : הכירו את מצמצמי הדיור
משה עזרא יועץ נדלן
הקיפאון בשוק הנדל"ן: עשרות אלפי דירות ריקות מחכות לקונים
משה עזרא יועץ נדלן
מאמרים וידע
מכירת דירה ראשונה מיסים
משה עזרא יועץ נדלן
תמ"א 38 דייר סרבן
גל ביטון יעוץ כללי
תמ''א 38/2 פינוי בינוי
שנת בדק ואחריות ברכישת דירה מקבלן
משה עזרא יועץ נדלן
דף הבית /

העברת דירה במתנה לילד

העברת דירה ללא תמורה או העברת דירה במתנה הינה משאת ליבם של הורים רבים המעוניינים לדאוג לרווחתו של ילדם, אך מעבר לדאגה לשלום הילד ועתידו יש להעברת הדירה במתנה יתרונות נוספים רבים. במאמר זה נספר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת על העברת דירה במתנה לילד, היתרונות, החסרונות ואילו אנשי מקצוע אתם צריכים לתהליך.
תגיות:
העברת דירה במתנה לילד

העברת דירה באמצעות עסקת מתנה לילדכם

משאת ליבו של כל הורה הוא לדאוג לעתיד ילדיו. כבר מילדות אנו מעניקים להם חינוך איכותי, ערכים, דואגים לבריאותם ולהשכלתם ועושים לילות כימים כדי להבטיח שיגדלו לבני אדם טובים ונחמדים. העברת הדירה שנמצאת ברשותכם יכולה להבטיח להם עתיד כלכלי טוב יותר, קורת גג ויציבות, ולכן זה רק טבעי שהורים רבים יעניקו במתנה דירה לילדם עוד בעודם בחיים. אך מסירת דירה בעסקת מתנה איננה רק לצורך הבטחת העתיד, היא טומנת בחובה יתרונות נוספים רבים.

יתרונות העברת הדירה במתנה לקרוב משפחה

ישראלים רבים דואגים להעביר לקרובי משפחתם מבעוד מועד דירה במתנה על מנת להבטיח שורה של הקלות וחסכון כספי משמעותתי על מיסים וכדי למנוע מעצמם אובדן של קורת גג במקרה של פרידה וגירושין. להלן כל היתרונות שבביצוע עסקת מתנה עם קרוב משפחה:

·        לתת את הנשמה ואת הלב וגם את הדירה – אין זה דבר חריג שהורים יהיו מעוניינים שילדם יזכה ליציבות, קורת גג ומקום מחיה עוד בחייהם כדי לספק לו כל שביכולתם.
 
·        לחסוך במס רכישה ומס שבח -  במידה ואתם מעוניינים לרכוש דירה שניה מבלי למכור את הראשונה, אך חוששים לשלם מס רכישה ומס שבח גבוהים, מסירת הדירה במתנה מותירה אותה ברשות המשפחה אך היא כבר איננה נחשבת שלכם, ולכן תוכלו לחסוך סכום כסף משמעותי בזמן רכישת דירה שניה.
 
·        מניעת סכסוכי ירושה – אין דבר כואב יותר עבור זוג הורים מלדעת שילדיהם יגיעו עד לבית המשפט עם סכסוכים וריבים והמשפחה תקרע בין אחים יריבים. מסירת הדירה בהסכמה לאחד האחים או חלוקתה בין כולם יכולה למנוע סכסוכים וריבים לאחר לכתכם.
 
·        אי הכללתה של הדירה בהסכמי ממון שונים -  מתכננים להנשא בקרוב אך חוששים שבמקרה של פרידה תצטרכו למסור חצי מן הדירה לבן הזוג? במידה ותתנו את הדירה שלכם במתנה לקרוב משפחתכם, היא לא תהיה שלכם עוד ולא תכלל בהסכם הממון.
 
·        הגדלת אחוז המימון במשכנתא בקניית דירה שניה – על פי הנחיות בנק ישראל משנת 2012 תחול מגבלה על מימון הלוואת משכנתא למי שיש בחזקתו יותר מדירה אחת, כך שאם תמסרו את הדירה, תחשבו למי שאין ברשותו דירה והוא נמצא בחזקת רוכש 'דירה ראשונה'.


כיצד מעבירים דירה לילד?

בכל צעד של העברת דירה כעסקת מתנה חשוב מאד להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום. לא משנה מאיזו סיבה אתם מעבירים את הדירה, התהליך חייב להיות תקין כדי להגן על עצמכם מפני תביעות שונות. 
כן, גם ילדכם רשאי לתבוע אתכם אם יתגלה שיש איזושהי בעיה עם הדירה ואתם הרי לא רוצים להגיע לידי כך. לכן רצוי מאד להתייעץ עם עו"ד מקרקעין לאורך כל התהליך כולו ממש עד למועד החתימה להתייעץ עם שמאי מקרקעין כדי להבטיח שערך הדירה נקבע במדויק, ואם יש צורך בהשבחת הדירה רצוי שתתייעצו גם עם אנשי בדק בית, אדריכלים, מעצבי פנים, מפקחי בניה וגם עם יועץ נדל"ן שיכול לסייע במידה והבן יחליט למכור את הדירה כדי להשתמש בכסף לצרכיו.

ממה יש להזהר?

החלטתם לתת את הדירה במתנה לילדכם אך אין לכם היכן להתגורר? אתם חוששים כי ילדכם ינהג באופן פזיז ואף חסר אחריות עם הרכוש שמסרתם לידיו? תמיד תוכלו להוסיף סעיף להסכם ההעברה כי תורשו להמשיך להתגורר בדירה כל ימי חייכם, ליצור התנייה כי מקבל הדירה לא יהיה רשאי להעביר אותה על שם בת או בן הזוג, או התנייה שבמידה והילד מתגרש, יפקע תוקף המתנה והדירה תחזור להיות בבעלות הוריו כדי שלא ייאלץ לחלקה בהסכמי הגירושין. מסיבה זו כה חשוב להתייעץ עם עו"ד מקרקעין ולדווח לו על כל חשש שיש לכם בעניין, והוא ימצא את הדרך להגן עליכם ועל ילדיכם מפני אובדן הדירה חס וחלילה.  
למאמר הקודם
למאמר הבא
הצטרפו לניוזלטר השבועי שלנו והישארו מעודכנים בכל מה שקורה בעולם הנדל”ן
צרפו אותי
אני מאשר/ת שליחת דיוור מאתר לדייר
מחשבונים מחשבון משכנתא מחשבון רכישת דירה מחשבון מס שבח מחשבון מס רכישה מחשבון מדד תשומות הבניה
הכר את המומחה
סרג' בן דוד משרד אדריכלים
אדריכלים
לפניה אישית
הצג מספר טלפון
אודותינו תנאי שימוש מדיניות פרטיות צור קשר
כל הזכויות שמורות לאתר © Ladayar.co.il