בניית בית פרטי - יועצים ובעלי תפקידים חשובים לתהליך - לדייר
Animated Floating Div
התחברות
דף הבית
טיפ נדלן אונליין

מתי משלמים מס שבח במכירה דירה?
משה עזרא יועץ נדלן

טופס 4 - חשיבותו ומשמעותו
משה עזרא יועץ נדלן

זכרון דברים - לחתום או לא לחתום? מה שבטוח שחייבים להיזהר!
משה עזרא יועץ נדלן

צלם תמונות באיכות גבוהה
משה עזרא יועץ נדלן
סרטונים
שוק הנדלן מתקרר : הכירו את מצמצמי הדיור
משה עזרא יועץ נדלן
עו״ד יניב יעקב - מנכל ובעלים פרייס משכנתאות
מישאל יהודה אדריכלים
מאמרים וידע
עיצוב דירה חדשה מקבלן
גל ביטון יעוץ כללי
מדד תשומות הבנייה למגורים
משה עזרא יועץ נדלן
פטור מהיטל השבחה סעיף 19
משה עזרא יועץ נדלן
שמאות מוקדמת - למה צריך אותה ומתי עושים אותה
משה עזרא יועץ נדלן
דף הבית /

יועצים ובעלי תפקידים בבניית בית פרטי

בתהליך בניית בית פרטי מעורבים לא מעט אנשי מקצוע, יועצים, מפקחים ובעלי סוגי מומחיות בכל מיני ענפי בנייה, עיצוב, בטיחות, תכנון ועוד. אם אתם לקראת התהליך המרגש של בניית בית פרטי, ריכזנו עבורכם את הדגשים החשובים בכל הנוגע לאנשי המקצוע המעורבים בתהליך, המשיכו לקרוא במדריך הבא לפניכם.
רגע לפני שמעמיקים בכל מה שקשור לאנשי המקצוע המעורבים בתהליכי בניית בית פרטי, נרצה להדגיש נקודה חשובה. הנקודה היא, שאיתור אנשי מקצוע צריך להתבצע לא רק על סמך המלצות מחברים ומכרים או בני משפחה. בראש ובראשונה, חשוב לאתר אנשי מקצוע בהתאם לסוג המומחיות שהם מציעים. בדרך כלל, איש המקצוע הראשון שעולה בשיח הבנייה הוא, כמובן, קבלן הבנייה או השיפוצים.
תגיות: תכנון תקציב לבניית בית יועצים פיקוח בניה
יועצים ובעלי תפקידים בבניית בית פרטי

תפקידו של קבלן בבניית בית פרטי

קבלני בנייה בדרך כלל אחראים לפקח על כל מהלכי הבנייה השונים. משמעות הדבר היא, שקבלנים צריכים לארגן ולנהל את כל בעלי המקצוע השונים באתר. בהתאם לסוג הפרויקט הנבנה, ייתכן שקבלנים יצטרכו לנהל עבודות חשמלאות, לנהל אינסטלטורים, רצפים וכו'. במקביל, הקבלן עובד מול מהנדס הבנייה, שאחראי לוודא כי תקנות הבנייה מתקיימות וכל שינוי שהתבקש ייכלל במבנה בצורה בטיחותית (בהתאם להוראות המהנדס, שעליו מיד נדבר).

תפקידו של מהנדס בניין בבניית הבית

מהנדסי בניין פועלים כמנהלי פרויקטים ומשתמשים במומחיות שלהם כדי לתכנן, לבנות ולבדוק פרויקטים שונים. בתוך כך, מהנדסים דואגים לכך שבפרויקט נתון מתקיימים כל הרגולציות מטעם משרד העבודה, הדרושות לקיום בנייה בטוחה. במקביל לכך, מהנדסים מספקים גם ייעוץ טכני לגבי החומרים הדרושים, שיטות הבנייה וכל היבט אחר הנחוץ לבניית מבנה כזה או אחר בצורה בטוחה ובמסגרת לוחות הזמנים.

עו"ד מקרקעין בתהליך הבנייה

עורך דין מקרקעין ממלא תפקיד בלתי נפרד בתהליך בניית הבית, בין אם מדובר על קוטג', בית פרטי או אפילו דירת מגורים. עורכי דין בדינים אלו אחראים לוודא שכל העניינים המשפטיים הקשורים בנכס מטופלים, מה שבד"כ כולל עריכת חוזים ובדיקת תקנות הייעוד של הבנייה. בנוסף, עו"ד מקרקעין יכולים לייעץ בנושאי ביטוחים, משכנתאות, שמאות של מבנים ועוד. בתוך כך, תפקידו של עורך הדין יכול גם לכלול את הווידוא שכל תקנות הבנייה עולות בקנה אחד עם תקנות העירייה.


יועצי משכנתאות כשבונים בית פרטי

יועצי משכנתא, כשמם כן הם – מייעצים בענייני משכנתא. אם אינכם בטוחים כיצד לבחור בתמהיל המשכנתאות הנכון לתקציבכם, כאן נכנסים לתמונה יועצי משכנתאות שמכירים בעל פה את השוק בארץ, את סוגי הריביות של מסלולי משכנתא וכל מה שבין לבין. עם ייעוץ משכנתא מקצועי, אפשר לחסוך לא מעט כסף בטווח הארוך של 20 – 30 שנים.

שמאות מקרקעין

שמאי מקרקעין חשובים במיוחד בתהליך בניית בית, כי הם למעשה משתמשים במומחיות ובידע שלהם כדי להעריך נכסים ולספק הערכה מדויקת של שווי הנכס. ההערכה משמשת לאחר מכן גורמים רבים המעורבים בעסקאות נדל"ן, כמו למשל קונים של נכסים, מוכרים, יזמי נדל"ן ועוד. בעוד שניתן לקבל שירות שמאות מטעם בנק המשכנתאות, בד"כ עדיף לקבל סיוע מאת שמאי פרטי שדואג לאינטרסים שלכם, לא של הבנק.

אדריכלים בתהליך בניית בית פרטי

אדריכלים מסייעים בתהליך בניית בית בעזרת המומחיות שלהם בהנדסה, מדעי החומרים, אסתטיקה, מתמטיקה וניהול פרויקטים. כל זאת, כדי ליצור בית פונקציונלי, בטוח ומעוצב לפי דרישות הלקוחות או דרישות קבלניות. מבחירת צבעים ומרקמים ועד הבטחת גהות ובטיחות המבנה, האדריכלים יכולים לקחת על עצמם סוגי אחריויות שונות.

יועצי נדל"ן בבניית בית פרטי

יועצי נדל"ן הם חלק חשוב בתהליך הבנייה, כי הם יכולים לעזור לכם לזהות את המיקום הנכון ולמצוא את הנכס המתאים ביותר לצרכים שלכם, בין אם הרכישה היא לטובת השקעה או מגורים. כמו כן, יועצי נדל"ן יוכלו לספק ייעוץ מקיף לגבי אפשרויות מימון, לסייע בעריכת מסמכים משפטיים, ולייעץ לגבי עלויות בנייה שונות.

מעצבי פנים בבניית בית פרטי

מעצבי פנים ממלאים תפקיד חשוב גם הם בתהליך הבנייה, שכן הם אחראים ליצירת המראה והתחושה של בית על ידי התאמת או אפילו תכנון ייצור רהיטים, צבעי קירות, תאורה, חלונות ואלמנטים דקורטיביים נוספים המשקפים את הסגנון של בעלי הבית. ובתוך כך, מעצבי פנים מסייעים גם בבחירת חומרי גלם שונים המשמשים בבנייה. בשונה מאדריכלים, מעצבי פנים מתמקדים באסתטיקה, בדקורציה ובעיצוב של חלל (ולא בתוכניות בנייה).

חברות בדק בית

חברות בדק מספקות את השירות של בדיקה יסודית, בד"כ כדי לוודא שהכול התבצע ונעשה לפי תקנות משרד העבודה והרגולציות של העירייה. שירות זה מאפשר לקונים של נכסים להיות מוגנים מרכישת או בניית בתים עם בעיות מבניות או בעיות עיקריות אחרות. כאשר המבנה מוכן לטובת אכלוס, בד"כ זה יהיה השלב שבו מזמינים את חברת בדק הבית. במידה שמתגלים ליקויים כלשהם, בד"כ האחריות היא של הקבלן לבצע תיקונים נדרשים.

חברות תיווך דירות

אז אמנם אתם בונים בית פרטי ולא רוכשים דירה, אבל חברות תיווך יכולות לסייע לכם באיתור מגרשים אטרקטיביים לבנייה ברחבי הארץ. אם אינכם יודעים כיצד לאתר את האזורים המומלצים ביותר לבניית בית פרטי, חברות התיווך יכולות לסייע במציאת המיקומים האטרקטיביים ביותר ברחבי הארץ, בין אם באזור דרום, מרכז או צפון הארץ.

לסיכומו של דבר, ישנם לא מעט אנשי מקצוע אשר מעורבים בתהליך בניית הבית, מה שעשוי להשתנות בין פרויקט לפרויקט. כדי להבין את התמונה הכוללת ומה התהליך יצריך ממכם, כדאי לפנות לייעוץ אצל קבלן, יועצי נדל"ן, עו"ד מקרקעין וכו'. כך תוכלו להבין את התמונה הגדולה ולדעת בדיוק מה הפרויקט שלכם מצריך. 
למאמר הקודם
למאמר הבא
הצטרפו לניוזלטר השבועי שלנו והישארו מעודכנים בכל מה שקורה בעולם הנדל”ן
צרפו אותי
אני מאשר/ת שליחת דיוור מאתר לדייר
מחשבונים מחשבון משכנתא מחשבון רכישת דירה מחשבון מס שבח מחשבון מס רכישה מחשבון מדד תשומות הבניה
הכר את המומחה
משה עזרא
יועץ נדלן
לפניה אישית
הצג מספר טלפון
אודותינו תנאי שימוש מדיניות פרטיות צור קשר
כל הזכויות שמורות לאתר © Ladayar.co.il